Очікується ожеледиця на дорогах у Києві. Водії, будьте обережні!
Швидкий заказ:
Хоч зима цього року й ставила рекорди за високою температурою, таки холоди прийшли, а з ними й проблеми на дорогах. 21-23 січня у Києві готуються до ожеледиці на дорогах.
Комунальні служби ще з листопада місяця заявили про готовність очищати дороги та забезпечувати безперешкодний рух вулицями Києва. «Київавтодор» перейшов на цілодобовий графік роботи та має у готовності понад 340 одиниць техніки. У разі надзвичайних ситуацій залучатимуться ще 159 сторонніх машин для очищення доріг.
Керуючі компанії в районах також використовують понад 300 одиниць техніки для очищення вулиць від снігових завалів та крижаної кірки. Цього року Київ підготувався до ожеледиці на дорогах ще з осені. Закупили та розвезли за жеками столиці 38 тис. тонн солі та понад 40 тис. тонн піску, а для співробітників закупили спеціальний одяг та інвентар. Як заявив мер Києва: «Щоб не було так, що ми знову бігатимемо і закуповуватимемо лопати взимку».
Рекомендації для водіїв під час ожеледиці на дорогах Києва
Зима для автомобілістів криє багато проблем: від неможливості запуску двигуна в мороз, так і їзда в ожеледь.
Запорукою безаварійної їзди є уважність та акуратність на дорозі.
1. Дотримуватись швидкісного режиму. Прислів'я «Тихіше їдеш – далі будеш» тут дуже до речі.
2. Витримувати дистанцію між автомобілями не менше подвійної швидкості руху. Наприклад, якщо швидкість руху 30 км/год, то безпечна дистанція має бути близько 60 м-коду.
3. Включати габаритні вогні або протитуманні ліхтарі, щоб явніше позначити свій транспортний засіб на дорозі.
4. Не їздити на літніх шинах. Зимові шини з якісним протектором допоможуть більш ефективно гальмувати в ожеледицю на дорозі.
5. Уважно слідкувати за ситуацією на дорозі. Відмінні навички водіння, гальмування та хороша зимова гума з шипами не привід втрачати пильність на дорозі. Невідомо, хто і на якому автомобілі їде слідом за вами.
6. Планувати маршрут руху з огляду на рекомендації інших водіїв. Сьогодні в епоху доступного інтернету на будь-якому смартфоні досить зручним виявляється відстеження заторів на дорогах на картах, додатках або на форумах. Пильні водії детально описують пробки у кожному районі, стан дорожнього покриття та довжину затору.
Як уникнути занесення автомобіля або повернути контроль над ним:
1. Рух автомобіля має бути плавним
2. Зміну швидкості необхідно здійснювати на прямих ділянках дороги
3. Здійснювати поворот необхідно вичавивши зчеплення і переключившись на знижену передачу
4. Виходячи з повороту, не рекомендується різко вичавлювати педаль акселератора
5. Наперед планувати маневри. Дотримуватись дистанції та інтервалу під час руху транспортного засобу
Навіть якщо водій дотримується всіх правил, переодягнув зимові шини і залив незамерзаючу рідину в омивач, все одно знайдуться недбалі автомобілісти, які безтурботно виїхали на дорогу. Потрапивши взимку в потік, ставте себе на місце сусідів по смузі та оцінюйте адекватність їх дій згідно з обстановкою. Найкраще триматися подалі від неадекватних водіїв.